9.06. – „Sen nocy letniej” – premiera spektaklu grupy młodzieżowej PARADOKS

W ramach wydarzeń towarzyszących Dniom Oleśnicy zapraszamy 9 czerwca (niedziela) o godzinie 18.00 do Nawy Bocznej Kościoła św. Jerzego (przy Cerkwi Prawosławnej róg ul. Matejki i ul. Łużyckiej) na premierę spektaklu „Sen nocy letniej” w wykonaniu młodzieżowej grupy teatralnej PARADOKS, działającej od dwóch lat przy Bibliotece i Forum Kultury w Oleśnicy.
Spektakl oparty jest na dramacie Williama Szekspira pod tym samym tytułem. Reżyserką spektaklu jest aktorka Ania Rakowska. To już drugi spektakl młodych aktorów. W poprzednim sezonie zadebiutowali udaną premierą spektaklu „Impreza” opartego na dramacie Sławomira Mrożka.
Akcja sztuki rozgrywa się podczas Nocy Świętojańskiej, w trakcie przygotowań do ślubu Hipolity i Tezeusza. Ta niezwykła noc – święto miłości jednoczy bohaterów dramatu we wspólnej zabawie. Elfy bawią się w kojarzenie par, a następnie komplikowanie ich szyków. Naprzemiennie następują po sobie miłość, nienawiść, pożądanie, intryga – czyli cały wachlarz typów relacji międzyludzkich.
Cztery typy związków damsko-męskich, ich poszczególne etapy, wzloty i upadki.
Każdy z aktorów gra kilka ról, aby ukazać widzom proces wchodzenia i wychodzenia z roli – mamy tu więc do czynienia z teatrem w teatrze.
Aktorzy podkreślają konwencję, umowność zdarzeń scenicznych – to tylko gra, zabawa świętojańska. Bo jak podkreślał Szekspir – teatr jest zabawą.
Obsada spektaklu: Wiktoria Kleszcz, Karolina Kroczak, Kamila Krzesak, Kacper Naumiec, Urszula Rychlak, Alicja Skrzypek, Zuzanna Zmyślona.

Grafika autorstwa Zuzanny Zmyślonej.

Wstęp wolny.Możliwość komentowania jest wyłączona.