Oleśnicka Noc Muzeów – zapraszamy do udziału!

Po raz kolejny zapraszamy mieszkańców Oleśnicy do wzięcia udziału w Oleśnickiej Nocy Muzeów.

Wydarzeniem, która stanowi preludium dla Nocy Muzeów, jest wernisaż fotografii „Dobre życie” autorstwa Pawła Piotrowskiego, który odbędzie się w piątek 24 maja w Sali Widowiskowej przy ulicy Kochanowskiego 4 o godzinie 18.00.

W sobotę 25 maja Oleśnicki Dom Spotkań z Historią oraz Galerię Brama Wrocławska zwiedzić można bezpłatnie w godzinach 18.00-21.45.

W tym samym czasie na terenie miasta odbywać się będzie Oleśnicka Nocna Gra Miejska „Retro(in)spekcja” (na wydarzenie obowiązywały wcześniejsze zapisy!).

Zakończenie gry miejskiej oraz uroczyste podsumowanie 5 lat działalności Oleśnickiego Domu Spotkań z Historią odbędzie się w Sali widowiskowej BiFK.

Do tegorocznej Nocy Muzeów dołączył także Zamek Książęcy w Oleśnicy. W godzinach 18.00-21.00 będzie można bezpłatnie zwiedzić dziedziniec zamkowy, salę rycerską i hol pod słoniem.

W godzinach 15.00-18.00 będzie można zwiedzić ZNTK, a w godzinach 17.00-19.00 zwiedzić Muzeum Foteli Katapultowych przy ul. Ludwikowskiej 27.Możliwość komentowania jest wyłączona.