Wystawa i wernisaż prac Agaty Rorat „Cukierki”

Zapraszamy 2 marca (sobota) do Biblioteki „Pod Pegazem” na wernisaż prac Agaty Rorat „Cukierki”, który odbędzie się w trakcie Nocy Kobiet.

Agata Rorat to absolwentka wydziału nauk społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego, jednak w życiu i zawodowym i osobistym wciąż uciekająca w sferę kultury i sztuki. Od lat prowadzi zajęcia i warsztaty plastyczne dla dzieci w domach kultury oraz fundacjach i organizacjach pozarządowych. Robi zdjęcia, haftuje, rysuje, tworzy kolaże. Członkini kobiecego kolektywu artystycznego Thinkpink Gang, z którym zorganizowała już około 7 wystaw we Wrocławiu przedstawiających różne interpretacje takich tematów jak m.in Błyskotki czy Głębiny.

Cukierki są słodkimi chwilami, którym nie potrafimy się czasami oprzeć. Mała, krótka, jednorazowa przyjemność, która może zostawić po sobie miłe wspomnienie. Czasami jednak słodycz dodatkowo pozostawia niesmak. Dziewczyny na obrazach, namalowane w odcieniach różu i czerwieni, nie zawsze są szczęśliwe. Cukierki to zbiór portretów, fragmentów ciała, zbliżeń, które mają w sobie duży pierwiastek dziewczęcości, kobiecości, zmysłowości, która ma jednak w sobie jakąś zgryzotę.
Cukierki to też błyszczące papierki, zużyte i zgniecione. Każda z nas ma w sobie takie wspomnienie chwil, które były cudowne, piękne i intensywne, jednak teraz wywołują kłucie w brzuchu.

Wystawa będzie czynna do końca kwietnia.Możliwość komentowania jest wyłączona.