Festiwal Filmów Grand OFF – projekcja nagrodzonych filmów

Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy zaprasza na projekcję zwycięskich filmów 12. Edycji Festiwalu Filmów Grand OFF, która odbędzie się 12.04.2019 o godz. 18.00 w Kinie BiFK.

Grand OFF – Najlepsze Niezależne Filmy Świata to najważniejsza w Polsce inicjatywa promująca kino niezależne. To również jedno z najważniejszych wydarzeń na kulturalnej mapie kina niezależnego na całym świecie. Misją Grand OFFu jest zaprezentowanie i wyróżnienie najlepszych niezależnych filmów nadsyłanych z różnych zakątków świata, a także nagrodzenie ich twórców. Realizacja celu odbywa się na drodze nominowania zgłoszonych produkcji. Laureaci wyłonieni są przez członków Kapituły Grand OFF – reprezentantów środowisk filmowych z 30 krajów świata. Zwieńczeniem festiwalu jest uroczysta ceremonia rozdania nagród – od 2006 roku organizowana w Warszawie, każdorazowo gromadząca 400 wybitnych postaci światowego kina. Po festiwalu wszystkie prezentowane filmy pokazywane są w kinach studyjnych w ponad 50 miejscowościach w całej Polsce.

 

W przerwie między pokazami zapraszamy do kawowego bufetu.

 

Bilety do nabycia w cenie 10 zł w kasie Sali widowiskowej BiFK wg harmonogramu kasy:

PONIEDZIAŁEK, WTOREK / CZWARTEK, PIĄTEK 

9.00-11.00      przy wejściu głównym

11.00-14.00      pokój nr 3, I piętro

***

ŚRODA

14.00-16.00     pokój nr 3, I piętro

16.00-18.00      przy wejściu głównym

W dniu wydarzenia tj. 12.04. kasa będzie czynna od godziny 17.00.

Zapraszamy!

Najlepszy Scenariusz – OJCIEC ADNANA

[25‘00] 2017

Reżyser: Sylvia Le Fanu
Dania

 

Uchodźca Sayid, syryjski lekarz, właśnie otrzymał pozwolenie na stały pobyt w Danii. Zamierza osiedlić się na duńskiej wsi i wraz z synem Adnanem rozpocząć nowe życie. Zmaga się z nauką nowego języka, jednocześnie próbując zachować szacunek syna, którego asymilacja przebiega nieco szybciej.

Najlepsza Reżyseria – PRZENIESIENIE

[22‘24] 2017
Reżyser: Michael Grudsky
Izrael

 

Izraelski oficer Erez i jego dwóch żołnierzy dostają rozkaz przetransportowania więźnia do więzienia Megiddo. Podczas drogi eskaluje napięcie, co skłania młodego oficera do przekroczenia swoich uprawnień w celu opanowania sytuacji.

Najlepsze Zdjęcia i Najlepszy montaż – WEWNĄTRZ ŚCIGAM SIĘ

[18‘16] 2017
Reżyser: Aleksander Szeser
Irlandia

 

Autystyczny chłopiec jest zafascynowany sportami motorowymi. Niespodziewanie znajduje okazję, aby poddać próbie swoją pasję.

Najlepsza Scenografia i Najlepsza Rola Męska – OSOBLIWA ZDOLNOŚĆ PANA MAHLERA

[29‘00] 2017
Osoba nominowana: André M.Hennicke
Reżyser Paul Philipp
Niemcy

 

NRD, rok 1987. Śledczy Mahler posiada paranormalne zdolności. Jego przełożeni kierują go do rozwiązywania sprawy zaginionego siedmioletniego Henry’ego Kiefera, zanim sprawa przyczyni się do napięcia stosunków z Zachodem. Ale Mahler odkrywa coś, co uczyni rodzinną tragedię problemem politycznym…

Najlepsza Rola Kobieca – MYŚLĘ, ŻE SIĘ W TOBIE PODKOCHUJĘ

[09‘05] 2018
Osoba nominowana: Inez Dahl Torhaug
Reżyser: Maria Eriksson-Hecht
Szwecja

 

13-letnia Nadja poznaje przez internet swoją pokrewną duszę, Williama. Zakochuje się w nim, chociaż nie spotkała go w “realu”. Ale kiedy rozmowy zmierzają ku wymianie nagich fotografii, William nie wydaje się już taki uroczy i wrażliwy.

Najlepszy Film Fabularny – PRZENIESIENIE

[22‘24] 2017
Reżyser: Michael Grudsky
Izrael

 

Izraelski oficer Erez i jego dwóch żołnierzy dostają rozkaz przetransportowania więźnia do więzienia Megiddo. Podczas drogi eskaluje napięcie, co skłania młodego oficera do przekroczenia swoich uprawnień w celu opanowania sytuacji.

Najlepszy Film Dokumentalny – ABRAMEK WRÓCIŁ SAM

[45‘00] 2018
Reżyser: Tomasz Wiśniewski
Polska

 

Henryk Prajs był ostatnim Żydem z Góry Kalwarii i szwoleżerem z Suwalskiej Brygady Kawalerii z kampanii wrześniowej 1939. Przeżył wojnę i Holokaust, ale pozostał ze swoim życiem całkowicie sam.

Najlepszy Film Animowany – KONCERT OGNIA

[06‘37] 2018
Reżyser: Mariia Konopatova
Rosja

 

Historia walki pomiędzy sztuką i śmiercią. Skrzypek w środku wojennej zawieruchy przygotowuje się na śmierć. Czy muzyka w sercu i skrzypce w dłoniach pomogą mu stawić opór samej Śmierci?

Najlepszy Film Polski – MLEKO

[15‘18] 2017
Reżyser: Urszula Morga
Polska

Ewa zabiera córkę do domku nad jeziorem, aby przygotować jej urodzinowe przyjęcie. Julka, bez wiedzy matki, zabiera ze sobą chłopaka. Kobieta otwarcie go nie lubi i chce się go pozbyć. Im bardziej się jednak stara, tym bardziej staje się oczywiste, że będzie musiała stoczyć walkę przede wszystkim ze sobą.Możliwość komentowania jest wyłączona.