8.03. – „RODACY – O POLAKACH NA UKRAINIE” – DYSKUSJA ORAZ POKAZ ZDJĘĆ PAWŁA PIOTROWSKIEGO

Oleśnicki Dom Spotkań z Historią zaprasza na spotkanie z fotografem Pawłem Piotrowskim, które odbędzie się w Sali Konferencyjnej Biblioteki i Forum Kultury w Oleśnicy (ul. Reja 10) 8 marca 2019 roku o godzinie 18.00.

Tematem rozmowy będzie seria fotografii dokumentalnych pt. „Rodacy – o Polakach na Ukrainie”, wykonanych w ramach stypendium z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Fotografie stanowią opowieść o naszych rodakach – Polakach żyjących na Ukrainie, a tym samym zapiski z metaforycznej podróży po historii, pamięci narodu i poszukiwania tego, co nas, Polaków, łączy mimo rozsiania po wielu zakątkach świata.

Zdjęcia dokumentują życie społeczności silnie przywiązanej do naszej wspólnej tradycji i pochodzenia, pomimo formalnego oddzielenie od ojczyzny.

Autorem fotografii jest mieszkaniec Gminy Dobroszyce Paweł Piotrowski, absolwent wrocławskiej ASP, laureat licznych konkursów fotograficznych, stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie sztuk wizualnych (2018). Jego prace były publikowane w książkach, prasie oraz w internecie.

Wybór zdjęć można obejrzeć na stornie internetowej: http://www.piotrowskipawel.pl/compatriots-rodacy/Możliwość komentowania jest wyłączona.