10 lat Klubu Książkowych Jeżyków w Bibliotece „Pod Pegazem”

Ani się obejrzeliśmy, a od pierwszego jeżykowego spotkania w bibliotece Pod Pegazem minęło… 10 lat!  12 stycznia 2009 roku w zimowe popołudnie odbyło się pierwsze klubowe spotkanie. Przygotowała je i prowadziła Ewa Budziszewska, a uczestniczyły Ania Tarsa i Karolinka Czerska.  Tematem zajęć był zimowy krajobraz z pasty do zębów. Literacko-plastyczna forma zajęć wśród książek szybko zyskała popularność. Bywało, że na spotkaniach pojawiało się  prawie 40 osób 🙂

Za nami  kilkadziesiąt spotkań, kilkadziesiąt przeczytanych wspólnie książek, wiele sympatycznych chwil, śmiesznych sytuacji. Jeżyki podrosły, z 4-5 latków stały się nastolatkami. Odwiedzają bibliotekę, czytają. Najwierniejsze z nich to Alina i Jagoda, która mimo wielu pozalekcyjnych zajęć i treningów chętnie nas odwiedza. Zawsze ma oryginalne pomysły.

Od kilku lat jeżykowych spotkań nie opuszcza Ewa, a poprzednio przychodził na nie jej straszy brat Bartek. To niezwykle miłe, że często gościmy tu całą rodzinę.

Niezapomniane, radosne i wzruszające chwile? Mnóstwo !

Oto przykład:  w czerwcowe popołudnie  2010 r. do biblioteki przybyła Karolinka z babcią, która podarowała nam  jeżykowy tort w paprociach.  Cóż to była za piękna i smakowita niespodzianka!!!

Dobrze, że zostało pamiątkowe zdjęcie 🙂

Więcej fotek z minionych spotkań w albumie KKJ  FB Biblioteka Pod Pegazem.Możliwość komentowania jest wyłączona.