19.01.2019 – NOWOROCZNA GALA: KONCERT WIEDEŃSKI – ORKIESTRA KRÓLEWSKA ODESSA, SOLIŚCI I TANCERZE NARODOWEJ OPERETKI KIJOWSKIEJ

W związku z żałobą narodową po śmierci Prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, koncert NOWOROCZNA GALA: KONCERT WIEDEŃSKI zostaje przeniesiony na  20.01.2019 (niedziela) godz.11.00.

Bilety zachowują ważność.

 

 

Zapraszamy Państwa w podróż do romantycznego i roztańczonego Wiednia, magicznego świata operetki, gdzie rozbrzmiewać będą najpiękniejsze arie, duety, walce i polki Johanna Straussa, gdzie w pełnych zachwytu dźwiękach usłyszeć będzie można szelest długich sukien, huk rozlewanego szampana, czy miłosnych westchnień w alkowach. Znamienite kompozycje w wykonaniu Orkiestry Królewskiej „Odessa” oraz głównych solistów Narodowej Operetki w Kijowie, przeniosą słuchaczy do ojczyzny walca oraz polki, prezentując niezwykły kunszt wokalny i wykreują dla Państwa najwspanialsze światowe duety miłosne. Ta niezwykła gala wzbogacona będzie wirtuozerskim tańcem par tanecznych, barwnymi kreacjami i bogatą choreografią, co pozwoli na doświadczanie wielu doznań artystycznych w iście książęcym stylu.

Artyści na co dzień pracujący w teatrze to muzycy, soliści i tancerze prezentujący najwyższy poziom, biorący udział w projektach międzynarodowych, a także laureaci znaczących międzynarodowych konkursów wokalnych. Zabrzmią największe przeboje Króla walca Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii i duetów z najsłynniejszych operetek „Zemsta Nietoperza”, „Księżniczka Czardasza”, „Baron Cygański”, „Wesoła Wdówka”, „Kraina Uśmiechu”. Publiczność usłyszy między innymi walc „Nad pięknym modrym Dunajem”, arię Barinkaya  „Wielka sława to żart”, duet wszech czasów „Usta milczą dusza śpiewa”, polkę Trisch – Trasch jak i marsza Radeckiego. Koncert swoim charakterem nawiązuje wiernie do tradycji wielkich wiedeńskich gali noworocznych koncertów odbywających się w Wiedniu.

Wspaniali artyści, światowe głosy, bogactwo strojów, nowatorstwo choreografii wzbogacone wirtuozerskim tańcem par baletowych to bogactwo doznań artystycznych w najlepszym wykonaniu, na które Państwa serdecznie zapraszamy.

 

Wykonawcy:

Miroslaw Krill – dyrygent

Halyna Gregorchak – sopran

Valeria Tulis  – sopran

Volodymyr Odrynsky – tenor

Oleksandr Chuvpylo – tenor

4  Tancerzy Baletu

Królewska Orkiestra „Odessa”

 

19.01.2019 r., godz. 18.00, Sala widowiskowa BiFK, ul. Kochanowskiego 4

Bilety 70 zł  do nabycia w dn. 02.01.2019 od 16.00 – sprzedaż w kasie Sali widowiskowej BiFK.Możliwość komentowania jest wyłączona.