AKCJA CZYTAJ PL RÓWNIEŻ W OLEŚNICY

CZYTAJ PL to największa w Polsce – i najpewniej także na świecie – akcja promująca czytelnictwo! Od 2 listopada w 500 miastach i miejscowościach pojawiły się darmowe wypożyczalnie e-booków dostępne dla każdego. Można z nich skorzystać także w naszym mieście m.in. w Bibliotece Centralnej przy ul. M. Reja 10, w Bibliotece „POD PEGAZEM” przy ul. Kleeberga 4, w Sali Widowiskowej BiFK przy ul. Kochanowskiego 4 oraz Oleśnickim Domu Spotkań z Historią przy ul. Bocianiej 11.

W tym roku na siedmiu tysiącach nośników znajdują się kody QR dające dostęp do 12 bestsellerów, z których wiele to nowości z 2018 roku. Wystarczy zeskanować kod, aby do końca listopada cieszyć się darmowymi e-bookami i audiobookami.

Akcja Czytaj PL trwa od 2 do 30 listopada. Aby skorzystać z darmowych wypożyczalni e-booków i audiobooków, należy pobrać aplikację Woblink ze sklepu App Store lub Google Play i przejść do zakładki Czytaj PL. Wystarczy zeskanować kod QR umieszczony m.in. na każdym plakacie, aby otrzymać dostęp do darmowych e-booków.

 

Kompletna lista dostępnych książek:

 1. Olga Tokarczuk „Opowiadania bizarne”,
  2. Magdalena Grzebałkowska „Komeda. Osobiste życie jazzu”,
  3. Christophe Galfard „Wszechświat w twojej dłoni”,
  4. Anna Brzezińska „Córki Wawelu”,
  5. Wojciech Chmielarz „Cienie”,
  6. Anna Ficner-Ogonowska „Okruch”,
  7. Remigiusz Mróz „Hashtag”,
  8. Mark Bowden „Polowanie na Escobara”,
  9. Joanna Jax „Zemsta i przebaczenie”,
  10. Reni Eddo-Lodge „Dlaczego nie rozmawiam już z białymi o kolorze skóry”,
  11. Ariely Dan „Potęga irracjonalności”,
  12. John Flanagan „Zwiadowcy. Księga 1. Ruiny Gorlanu”.

Inicjatywa już po raz szósty organizowana jest przez Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe – operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO – oraz platformę Woblink.com. Partnerem strategicznym jest Instytut Książki.Możliwość komentowania jest wyłączona.