Uzyskaliśmy dotację z programu dotacyjnego „Niepodległa”

W związku z okrągłą, setną rocznicą odzyskania Niepodległości w całym kraju realizowanych jest wiele zadań, projektów artystycznych, edukacyjnych, sportowych, odbywa się wiele uroczystości i działań mających upamiętnić te ważne i radosne dla Polaków wydarzenia.

Niezwykle miło nam donieść, że nasze plany uczczenia tego Jubileuszu zostały docenione przez Biuro Programu „Niepodległa” – w ramach koordynowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Programu dotacyjnego „Niepodległa” uzyskaliśmy dotację w wysokości 13000 zł  na realizację projektu „Moja, Twoja, Nasza… Niepodległa”. Składają się na niego: wystawa, koncert, projekcja przedwojennego filmu niemego „Ponad Śnieg” z 1929 roku z muzyką na żywo w wykonaniu Kwartetu Jorgi i wiele innych wydarzeń i uroczystości. O szczegółach będziemy szeroko informować.

Do programu złożono 2516 wniosków, a nasz znalazł się wśród 218 projektów, które zyskały przychylność oceniających i zostały dofinansowane. Na wszystkie dotacje łącznie Ministerstwo zdecydowało się przeznaczyć kwotę 13 mln zł. Informacje o wydarzeniach organizowanych w innych częściach kraju oraz poza granicami Polski można znaleźć na stronie www.niepodlegla.gov.pl.

Wydarzenia w ramach zadania zostały dofinansowane ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”Możliwość komentowania jest wyłączona.