23.06. – A po „piąteczku”… Sobótka – świętojański początek wakacji

A po „piąteczku” mamy „sobótkę” 🙂

23 czerwca od godziny 18.00 w ramach imprezy

Sobótka – świętojański początek wakacji

zapraszamy wszystkich mieszkańców do Amfiteatru nad Stawami Miejskimi.

Impreza nawiązuje w swojej tematyce do Nocy Świętojańskiej, żartobliwa nazwa „sobótka” (kolejny dzień po „piąteczku”;) ma także inne znaczenie: „sobótkami” nazywano ognie palone przez Słowian w tę najkrótsza noc roku.

Program imprezy:

18.00-20.00

  • warsztaty plecenia wianków z Pracownią Kreatywną Cuda i Miłostki
  • animacje dla dzieci i gra rodzinna „W poszukiwaniu kwiatu paproci”, które poprowadzą animatorzy z Centrum Zabaw Aktywnej Rozrywki CZAR
  • spotkanie z członkami zespołu ODPOCZNO w kawiarni Szuwary

20.00

  • występ młodzieżowej grupy teatralnej BiFK – zapowiedź spektaklu opartego na „Śnie nocy letniej” Szekspira
  • Żanetta Petrasz ze Społecznego Ogniska Muzycznego zaśpiewa a capella słowiańskie pieśni

20.30 KONCERT ZESPOŁU ODPOCZNO

22.00 pokaz fireshow grupy Bagienne Świetliki


ODPOCZNO

Zespół powstał w 2014 roku, złożony jest z doświadczonych łódzkich muzyków, którzy na co dzień zajmują się różnymi gatunkami: od muzyki improwizowanej, poprzez alternatywną scenę rockową aż po polską muzykę tradycyjną. Wspólnym mianownikiem dla członków zespołu okazała się muzyka z regionu opoczyńskiego. Starając się zachować jak najbardziej surowe i oryginalne brzmienie, a zarazem dotrzeć do własnych muzycznych korzeni, grupa łączy współczesną improwizację z żywiołowością wiejskiego grania. Zespół ODPOCZNO jest laureatem Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia „Nowa Tradycja” 2015.

Zespół występuje w składzie: Joanna Gancarczyk – śpiew, basy; Marcin Lorenc – skrzypce, Marek Kądziela – gitara, efekty, Piotr Gwadera – dżaz, bębenek

W tym dniu zapraszamy także do udziału w 5. Jubileuszowym Biegu Szerszenia – Nocnym Biegu Świętojańskim, który organizowany jest jak co roku przez Klub Biegacza Szerszeń. O godzinie 16.00 ze Stadionu Miejskiego startuje Bieg Małego Szerszenia, a o 21.00 startują zawodnicy dorośli. Zapraszamy serdecznie!Możliwość komentowania jest wyłączona.