Festiwal Filmów Grand OFF – projekcja nagrodzonych filmów

Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy zaprasza na projekcję zwycięskich filmów 11. Edycji Festiwalu Filmów Grand OFF, która odbędzie się 13.04.2018 o godz. 18.00 w Kinie BiFK.

Grand OFF – Najlepsze Niezależne Filmy Świata to najważniejsza w Polsce inicjatywa promująca kino niezależne. To również jedno z najważniejszych wydarzeń na kulturalnej mapie kina niezależnego na całym świecie. Misją Grand OFFu jest zaprezentowanie i wyróżnienie najlepszych niezależnych filmów nadsyłanych z różnych zakątków świata, a także nagrodzenie ich twórców. Realizacja celu odbywa się na drodze nominowania zgłoszonych produkcji. Laureaci wyłonieni są przez członków Kapituły Grand OFF – reprezentantów środowisk filmowych z 30 krajów świata. Zwieńczeniem festiwalu jest uroczysta ceremonia rozdania nagród – od 2006 roku organizowana w Warszawie, każdorazowo gromadząca 400 wybitnych postaci światowego kina. Po festiwalu wszystkie prezentowane filmy pokazywane są w kinach studyjnych w ponad 50 miejscowościach w całej Polsce.

Bilety w cenie 8 zł można nabyć :

 

od 04.04.2018 gotówką w godzinach otwarcia kasy (szczegóły www.bifk.info)

Najlepsza Reżyseria „The Servants”
THE SERVANTS / LES SERVITEURS [‘24] 2017
Reżyser / Director: Marwan Khneisser
Francja, Liban / France, Lebanon
Grupa beztroskich biesiadników spotyka się w odizolowanej willi na brzegu morza. Przy tej okazji Nabil – który opiekuje się domem, i jego cała rodzina spotykają starego znajomego, groźnego przywódcę grupy. To spotkanie przywołuje brutalne i bolesne wspomnienia.

Najlepszy scenariusz „Le SoutienGorge”

LE SOUTIEN-GORGE / THE BRA [‘15] 2017

Osoba nominowana / Nominee: Laurent Firode

Reżyser / Director: Laurent Firode

Francja / France

Listopad 2015 roku, rząd prosi obywateli o wywieszenie na balkonach flagi francuskiej w hołdzie ofiarom ataków terrorystycznych.

Najlepsze Zdjęcia „Watu Wote”

WATU WOTE: ALL OF US [‘22] 2016

Osoba nominowana / Nominee: Felix Striegel

Reżyser / Director: Katja Benrath

Niemcy / Germany

Od dekady Kenia była celem ataków terrorystycznych AlShabaaba. Rośnie atmosfera lęku i wzajemnej nieufności pomiędzy muzułmanami i chrześcijanami. W grudniu 2015 r. muzułmańscy pasażerowie autobusu pokazali, że solidarność może zwyciężyć.

Najlepszy Montaż „How to save your darling”

How to save your darling [‘6] 2016

Osoba nominowana / Nominee: Leopoldo Caggiano

Reżyser / Director: Leopoldo Caggiano

Włochy / Italy

Sztuka życia w parze, czyli o rozwiązywaniu problemów, których żyjąc samotnie się nie ma.

Najlepsza Scenografia „Inside The Wardrobe”

DANS l’armoire / inside the wardrobe [‘25] 2016

Osoba nominowana / Nominee: Michel Carmona

Reżyser / Director: Sebastien Carfora

Francja / France

W świecie, w którym powierzchowność jest ważniejsza niż to, co w środku, Frank stracił wszystko i obecnie żyje na ulicy. Żeby przeżyć i powrócić do społeczeństwa, może liczyć jedynie na własne umiejętności adaptacji, wyjątkową wyobraźnię, garnitur i swoją szafę…

Najlepsza Aktorka „On Time”

ON TIME [‘8] 2016

Osoba nominowana / Nominee: Inger Tudor

Reżyser / Director: Xavier Burgin

Stany Zjednoczone / USA

Zdesperowana i bezrobotna matka mieszkająca w South Central w Los Angeles, przez wzgląd na swoje dziecko zmuszona jest do podjęcia niebezpiecznej decyzji.

Najlepszy Aktor „Master of the class”

MASTER OF THE CLASS [‘26] 2017

Osoba nominowana / Nominee: Sébastien Chassagne

Reżyserzy / Directors: Hakim Zouhani

Francja / France

Berry jest nauczycielem w szkołach klasy robotniczej. Ma nadzieję, że jego praca na zastępstwo wkrótce zmieni się na etat. Dzisiejszy dzień będzie decydujący – po raz pierwszy będzie miał inspekcję z Ministerstwa Edukacji.

Najlepsza Fabuła „Bus Story”

BUS STORY [‘11] 2016

Reżyser / Director: Jorge Yudice

Hiszpania / Spain

Jak każdego poranka, bohater obserwuje nieznajomą śpiącą w autobusie. Nigdy z nią nie rozmawiał, ale wie, na którym przystanku wysiada z autobusu. Problem w tym, że dziś ona nie budzi się na czas i zaraz przejedzie swój przystanek. Czy powinien ją obudzić?

Najlepszy Dokument „Nie sądzić”

Nie sądzić / Not to judge [‘35] 2017

Reżyser / Director: Magdalena Lubańska, Pawlina Carlucci Sforza

Polska / Poland

Piotr i Henryk szykują się do obchodów Misterium Męki Pańskiej, w którym grają rolę Judasza i Jezusa. Wydarzenie religijne staje się tłem do refleksji na temat tragicznych wydarzeń jakie dotknęły miasteczko Przeworsk, z którego pochodzą. W odważny i uczciwy sposób stają twarzą w twarz z – jak się okazuje nadal niezabliźnionymi ranami wciąż żywej przeszłości.

Najlepsza Animacja „A terrible Hullabaloo”

A terrible Hullabaloo [‘9] 2016

Reżyser / Director: Ben O’Connor

Irlandia / Ireland

Historia młodego Vinny’ego Byrne’a, 15letniego chłopaka, który walczy o Irlandię w Powstaniu wielkanocnym. W wieku 78 lat Vinny wspomina czasy w otoczeniu wolontariuszy, którzy zabrali go do miasta. Dzięki ręcznie robionej miniaturowej scenografii i lalkom, film relacjonuje z pierwszej ręki unikalne wspomnienia z powstania w Dublinie w 1916 r.

Najlepszy Film Polski „Ja i Mój tata”

Ja i mój tata / Me and my father [‘30] 2017

Reżyser / Director: Aleksandra Pietrzak

Polska / Poland

Dawid opiekuje się swoim ojcem Edwardem, który cierpi na pogłębiającą chorobę Alzhaimera. Syn chce nareszcie poznać ojca i zbliżyć się do niego, co z każdym dniem staje się coraz trudniejsze.Możliwość komentowania jest wyłączona.