Projekt „Symbole Walczące”

Szkolenie multimedialne dla muzealników

W piątek 18 listopada w Bibliotece i Forum Kultury w Oleśnicy odbyło się szkolenie multimedialne z możliwości zastosowania nowych technologii w docieraniu do różnych grup odbiorców. W szkoleniu wzięli udział zarówno pracownicy muzeów społecznych, jak i animatorzy kultury, osoby działające w ramach organizacji pozarządowych i pracownicy instytucji. Prowadziła je Marta Górecka-Szymkowiak z firmy Room33.

Szkolenie było podsumowaniem projektu i jednocześnie wernisażem wystawy „Symbole Walczące. Biografie symboliczne”, w którym biorą udział pracownicy Oleśnickiego Domu Spotkań z Historią oraz uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Twardowskiego w Oleśnicy.

Szerzej o projekcie i o samym „symbolu walczącym” z Oleśnicy można dowiedzieć się ściągając aplikację „Symbole Walczące” dostępną w Google Play lub ze strony internetowej http://symbolewalczace.pl/symbole-walczace.

Projekt realizuje Fundacja Ari Ari w ramach dofinansowania Patriotyzm Jutra 2016, program Muzeum Historii Polski   Wolontariat dla dziedzictwa 2016, program Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

Zdjęcia autorstwa L. Graczyk Fundacja Ari Ari

Oleśnicki Dom Spotkań z Historią bierze udział w projekcie Symbole Walczące, który realizowany jest przez Fundację Ari Ari w ramach ministerialnego programu „Patriotyzm Jutra”.

Przedmiotem, który ma stać się oleśnickim symbolem walczącym jest liniał do rysowania pięciolinii, należący do twórcy oleśnickiego hejnału, Edmunda Kwaśniewskiego.

W środę 12 października 2016 r. w sali konferencyjnej Biblioteki odbyły się zajęcia dla klasy II z II Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy, które poprowadziła Justyna Kasińska z Muzeum Ziemi Miechowskiej.

Galeria zdjęć z zajęć dostępna na stronie Oleśnickiego Domu Spotkań z Historią
Kolejny etap projektu już wkrótce.Możliwość komentowania jest wyłączona.