,,Kłamstwo” – drugi spektakl teatralny

Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy zaprasza na spektakl teatralny ,,Kłamstwo”, który odbędzie się 07.03.2018 o godz. 18.00 w Sali widowiskowej BiFK.

Na scenie Sali widowiskowej wystąpią: Joanna Liszowska, Adriana Kalska, Sambor Czarnota i Piotr Szwedes.

 

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem spektaklem ,,Kłamstwo”, zostanie uruchomiona sprzedaż biletów na drugi spektakl, który odbędzie się 07.03.2018 o godz. 20.30.

Bilety w cenie 60 zł.

PULA BILETÓW W REZERWACJI INTERNETOWEJ ZOSTAŁA WYCZERPANA.  BILETY BĘDZIE MOŻNA ZAKUPĆ W KASIE BIFK OD 14.02.2018 OD GODZ. 16.00.

Początek sprzedaży od 14.02.2018 (środa) od godz. 16.00 – KASA wejście główne (ul. Kochanowskiego 4).

Harmonogram pracy kasy dostępny TUTAJ →

 

 

 

Niesamowite i przenikliwe, a przy tym, o zgrozo, zabawne studium, właśnie…. Kłamstwa. Florian Zeller, francuski dramaturg zdążył już przyzwyczaić swoich widzów do ostrej jazdy i bolesnego telemarku, porusza się z gracją baletnicy i precyzją chirurga w meandrach i zakamarkach ludzkich umysłów.

Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo, jak to jest możliwe? Wszystkiego dowiecie się Państwo podczas spektaklu „Kłamstwo”! Metaforycznie udało się w spektaklu połączyć Bergmanowskie „Sceny z życia małżeńskiego” z kilkoma komediami Woody`ego  Allena. Oczywiście sztuka nie jest jedynie słowną ekwilibrystyką, zawiera również racjonalny, ale i filozoficzny podtekst. Reżyser spektaklu, Wojciech Malajkat, niedawno powiedział: „Długo pracowaliśmy nad obsadą, ta sztuka wymaga nieprzypadkowych i  wyśmienitych aktorów, którzy potrafią wydobyć niuanse zawarte w tekście; z wdziękiem rozbawić publiczność i sprawić, że paradoksalnie, kłamstwo ich czegoś nauczy”.

Francuski dramaturg Florian Zeller spróbował ,,Kłamstwo” zweryfikować w warunkach scenicznych. Udało mu się to na tyle, że w całej Europie widzowie podczas przedstawień spadają z krzeseł z rozbawienia, za chwilę wracają na miejsca dyskretnie zerkając wokół i szukając wsparcia i zrozumienia u innych kobiet i mężczyzn. Niech to uświadomi siłę rażenia tego tekstu. Reżyser przedstawienia – Wojciech Malajkat, zdradza: „ Przeraża nas to , jak można wygodnie żyć w związku, jednocześnie nie wiedząc nic o sobie nawzajem”.  Producent spektaklu, Piotr Szwedes, zastrzega jednak: „Warto to zobaczyć, oczywiście, nie po to, aby dowiedzieć się, jak skutecznie oszukać partnera lub partnerkę. Nie traktujcie tego, jako spektaklu instruktażowego. O nie!! Warto, ponieważ jak w soczewce skupimy dwa dni Waszego życia w dwóch godzinnych aktach. Rozbierzemy was na części pierwsze, a czy dacie się złożyć? To już zostawiamy Wam. To nie tylko komedia, ale i bardzo cenny przekaz”.

Podziel się z innymi!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter


Możliwość komentowania jest wyłączona.